O Kociej Kawiarni

KOCHASZ KOTY I NIE WYOBRAŻASZ SOBIE DNIA BEZ PYSZNEJ, ŚWIEŻO PALONEJ KAWY?

Lepiej trafić nie mogłaś/eś!

Kocia Kawiarnia w Krakowie to magiczne miejsce dla wszystkich miłośników Kotów! Tutaj możesz przysiąść, rozgościć się w domowej atmosferze i zapomnieć o pośpiechu – a to wszystko za sprawą 9 wyjątkowych kocich Mieszkańców kawiarni. W menu znajdziesz wiele rozmaitych łakoci, propozycji przepysznych kaw i wypieków, utrzymanych oczywiście w kocim klimacie i tematyce!

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

HISTORIA KOCIEJ KAWIARNI

Nasza kawiarnia powstała w czerwcu 2015 roku z pierwszą lokalizacją przy ulicy Krowoderskiej 48. Była to jednocześnie pierwsza w Polsce tego typu kawiarnia, w której na stałe zagościły Koty. Po dwóch latach przyszedł czas na otwarcie kolejnego lokalu przy ul. Lubicz 1, który to działa już nieprzerwanie od 6 lat. W tym roku zdecydowaliśmy się podjąć także nowego wyzwania i otworzyć kawiarnio-pizzerię, którą to znaleźć można przy ul. Karmelickiej 10. Pierwsza siedziba kawiarni obecnie już nie istnieje, gdyż z powodu pandemii zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia jednego z lokali, by móc przetrwać ten jakże trudny czas.

Lorem ipsum

APETYT ROŚNIE W MIARĘ MRUCZENIA?

Zapraszamy

Kocia Kawiarnia & Pizza ul. Karmelicka 10, 33-332 Kraków

SKĄD POMYSŁ NA KAWIARNIĘ?

Inicjatorką tego przedsięwzięcia oraz jednocześnie właścicielką wszystkich Kocich Kawiarni w Krakowie jest Ewa Jemioło. Kocia Kawiarnia powstała z miłości do tych wyjątkowych zwierząt, a także chęci stworzenia na mapie Krakowa miejsca ciekawych spotkań towarzyskich, edukacyjnych i literackich o kociej tematyce.

FUNDACJA KOCIA AKADEMIA

Nasza Fundacja Kocia Akademia główną swoją działalność skupia na opiece i zapewnieniu dobrobytu Kotom, które na stałe zamieszkują Kocie Kawiarnie w Krakowie, czyli obecnie na 19 Mruczkach. Ale nie tylko…

Jako fundacja przygarniamy także koty porzucone, niechciane, które leczymy i szukamy dla nich domów adopcyjnych. Wspieramy także akcje adopcyjne kotów z domów tymczasowych, organizujemy zbiórki karmy dla potrzebujących zwierzaków. Fundacja jest miejscem aktywnie wspierającym szerzenie wiedzy o kotach, cyklicznie odbywają się u nas warsztaty dla dzieci, na których oprócz zabawy i zajęć plastycznych opowiadamy ciekawe historie o kotach, organizujemy także bezpłatne spotkania z behawiorystą. Okazjonalnie odbywają się warsztaty, np. przygotowywania zabawek i rzeczy użytkowych z filcu dla kotów, czy też budowy kocich domków na mroźne zimy dla pupili. Staramy się być miejscem ciekawych spotkań, wieczorków literackich, odbywają się u nas slajdowiska podróżnicze miłośników kotów, wystawy obrazów i prac plastycznych o kociej tematyce.

Galeria